شناسایی سموم آب با صفحه نمایش گوشی هوشمند

شناسایی سموم آب با صفحه نمایش گوشی هوشمند به گزارش مداربسته محققان دانشگاه کمبریج مطالعاتی را شروع کرده اند که با استفاده از صفحه لمسی گوشی هوشمند میتوان آلودگی های موجود در آب همچون ارسنیک و جیوه را تشخیص داد.به گزارش روز دوشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از پایگاه خبری ساینس، صفحات لمسی خازنی اعوجاج موجود در میدان الکتروستاتیکی صفحه نمایش را شناسایی می کنند و این فرایند از راه اندازه گیری تغییرات در ظرفیت الکتریکی خازن ها اندازه گیری می شود. زمانی که صفحه نمایش از راه نوک انگشتان لمس می شود هم چنین اتفاقی رخ می دهدو فرمان های مورد نظر اجرا می شوند.

محققان دانشگاه کمبریج مطالعاتی را آغاز کردند که با استفاده از همین خاصیت صفحات لمسی، یون های موجود در مایعات را تشخیص می دهد و اندازه گیری می کند. این مطالعه نشان داده است بر مبنای غلظت محیط، تغییرات قابل توجهی در میزان یون ها صورت می گیرد که می تواند گویای خصوصیات محیط باشد.

محققان معتقدند با استفاده از این روش میتوان سموم موجود در آب شرب مانند ارسنیک و جیوه را تشخیص داد. این پروژه نیازمند مطالعه بیشتر است؛ ولی مراحل اولیه آن با موفقیت سپری شده است.

نتایج این مطالعه در نشریه Sensors and Actuators B انتشار یافته است.منبع:

1400/05/05
12:48:20
5.0 / 5
282
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , گوشی , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته