ایجاد 3فن بازار تخصصی در حوزه های مختلف

ایجاد 3فن بازار تخصصی در حوزه های مختلف به گزارش مداربسته معاونت علمی از طریق اندازی 3 فن بازار در حوزه های سلامت، شهر هوشمند و گاز اطلاع داد.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری، فن بازارها در ایران در ۲ نوع منطقه ای و تخصصی فعالیت می نمایند. فن بازارهای منطقه ای در حیطه جغرافیایی مشخص به وجود آمده اند و فعالیت ها و ماموریت های فن بازار ملی را در استانها اجرائی می کنند.
مجریان کار هم شهرک های صنعتی استان، پارک علم و فناوری یا جهاد دانشگاهی استانها هستند.
فن بازارهای منطقه ای عملیات اصلی خودرا بوسیله کارگزاران خصوصی تحت نظارت خود انجام می دهند.
اما فن بازارهای تخصصی برمبنای اولویت های «الف» فناوری در نقشه جامع علمی کشور ایجاد می شوند و حوزه های مختلفی چون فناوری هوافضا، اطلاعات و ارتباطات، هسته ای، نانو و میکرو، نفت و گاز، زیست فناوری، زیست محیطی و نرم و فرهنگی را دربر می گیرند.
در حال حاضر نیز ۳ فن بازار سلامت با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهر هوشمند با همکاری شهرداری تهران و فن بازار تخصصی گاز با همکاری شرکت ملی گاز ایران به وجود آمده است. دیگر حوزه های فناورانه نیز به زودی فن بازار تخصصی خودرا خواهند داشت.
بر اساس آخرین آمارهای موجود هم اکنون ۲۶ هزار و ۶۲۰ کاربر، ۴ هزار و ۳۲۹ شرکت و ۱۴ هزار و ۴۱ محصول در فن بازار ملی ایران به ثبت رسیده است.


منبع:

1400/07/06
11:04:59
5.0 / 5
166
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته