حدود ۷۰ درصد مردم استان تهران دز اول واکسن کرونا را دریافت نمودند

حدود ۷۰ درصد مردم استان تهران دز اول واکسن کرونا را دریافت نمودند به گزارش مداربسته فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت: از جمعیت 14 میلیون و 200 هزار نفری استان تهران حدودا حدود 70 درصد آنان دُز اول واکسن را دریافت نمودند و امید است در ایام آتی این روند افزایش یابد.


به گزارش مداربسته به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی همین طور از واکسیناسیون بیش از ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از شهروندان تهرانی تا بامداد روز گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: دو میلیون و ۹۰۰ هزار نفر آنان هر دو دُز را دریافت نمودند.
وی اضافه کرد: روزانه حدود ۷۰ درصد مراجعان به مراکز ما دُز اول را دریافت می کنند ۳۰ درصد نیز دُز دوم را دریافت می کنند.
زالی با اشاره به فعالیت ۱۹ مرکز واکسیناسیون شبانه روزی و سایر مراکز تجمیعی به همه شهروندان تهرانی که تا حالا برای دریافت واکسن اقدام نکردند سفارش کرد در اسرع وقت برای دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.
وی باتوجه به شرایط مطلوب واکسیناسیون و کاهش امار بیماری کرونا در تهران اشاره کرد: از نظر علمی بهترین زمان برای انجام واکسیناسیون همین الان است که در وضعیت افول بیماری قرار داریم.
به گفته وی با افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون زمینه دسترسی سهل همشهریان به واکسن فراهم شده اما برخی از همشهریان متاسفانه هنوز برای دریافت واکسن مراجعه نکردند و سفارش کرد این شهروندان تهرانی به نزدیکترین پایگاه واکسیناسیون برای دریافت واکسن مراجعه کنند.
به گفته وی برمبنای مطالعات افرادی که واکسن می زنند ۵ برابر کمتر در خطر مبتلاشدن به کرونا، ۲۹ برابر کمتر احتمال بستری در بیمارستان بعنوان بیمار بدحال و ۱۱ برابر کمتر احتمال مرگ و میر دارند. این درحالی است که ۹۰ درصد بیمارانی که به سبب شدت بیماری کرونا بستری می شوند واکسن نزدند.

راه اندازی سامانه اعزام واحدهای سیار واکسیناسیون در تهران
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از راه اندازی سامانه ای جدید و اعزام واحدهای سیار واکسیناسیون به درب منازل افراد ناتوان در تهران آگاهی داد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت از راه اندازی واحدهای سیار واکسیناسیون برای افراد ناتوان در تهران آگاهی داد و اظهار داشت: افراد ناتوانی که قادر به مراجعه به مراکز واکسیناسیون نیستند می توانند به سامانه vaccine.sbmu.ac.ir مراجعه و اطلاعات خودرا ثبت کنند. این واحدهای سیار بر طبق زمان بندی به درب منزل این افراد برای واکسیناسیون اعزام خواهند شد.
زالی اضافه کرد: افرادی که به سبب بیماری، ناتوانی، نداشتن همراه و … نمی توانند به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند بعد از ثبت اطلاعات در سامانه مذکور پیامکی را دریافت خواهند کرد و بعد از طی مراحل در زمان بندی مقرر واحدهای سیار برای تزریق واکسن به آدرس این افراد اعزام خواهند شد.


منبع:

1400/07/12
10:16:36
5.0 / 5
221
تگهای خبر: دانشگاه , دسترسی , علم , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته