در معاونت علمی؛

بررسی نیازمندی های بالگردهای صبا ۲۴۸ و سورنا

بررسی نیازمندی های بالگردهای صبا ۲۴۸ و سورنا به گزارش مداربسته ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی، نیازمندی های طرح كلان بالگرد صبا ۲۴۸ و سورنا را مورد بررسی قرار داد.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی نشستی با حضور معاون طراحی پنها، مدیر پروژه بالگرد ملی صبا ۲۴۸ و مدیران بیش از ۳۰ شركت دانش بنیان فعال در حوزه هوایی و هوانوردی برگزار كرد تا در این جلسه نیازمندی های داخلی برای تأمین قطعات ساخت دو بالگرد «سورنا» و «صبا ۲۴۸» را با شركت های دانش بنیان در میان بگذارد و از كمك این شركت ها بهره مند شود.
در این نشست ابتدا، گزارشی از فعالیت ستاد هوایی معاونت علمی برای توسعه كسب وكار و بازار فعالیت شركت ها عرضه و عنوان شد كه ارتقای توانمندی شركت ها در حوزه هوایی منجر به شكل گیری ۴ مركز نوآوری با موضوعات «پهپادها»، «تعمیر و نگهداری (MRO)»، «هوانوردی عمومی» و «زنجیره تأمین قطعات» شد.
در ادامه، توضیحات فنی جامعی در مورد قطعات و سیستم های موردنیاز جهت بومی سازی بالگردهای صبا ۲۴۸ و سورنا عرضه شد.
با توجه به اینكه دو بالگرد سورنا و صبا ۲۴۸ در داخل طراحی و تولید شده، برای باز ساخت این دو بالگرد نیاز به همكاری شركت های دانش بنیان برای تأمین قطعات آن از داخل وجود دارد كه این نیازها در حوزه های «محصولات»، «فرآیندی»، «الگوریتم و نرم افزار»، «زیرساخت های تست و شبیه سازی»، «تهیه و تدوین اسناد و كتابچه ها» و «آموزش» تقسیم بندی می گردد.
در آخر نشست، نمایندگان شركت های دانش بنیان فعال در حوزه هوایی، نظرات و پیشنهادات خویش را در این زمینه مطرح كردند و مدیران پروژه بالگرد ملی و مسئولین ستاد هوایی معاونت علمی به ابهامت موردنظر این شركت ها پاسخ دادند. همینطور عنوان شد كه در ادامه مسیر، نشست های تخصصی هم با فعالین هر شاخه از زنجیره تأمین قطعات بالگرد برگزار می شود.
 

1396/08/29
11:02:15
5.0 / 5
5581
تگهای خبر: دانش بنیان , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته