بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری آمریكا برای نهادهای جایگزین ایستگاه فضایی

بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری آمریكا برای نهادهای جایگزین ایستگاه فضایی مداربسته: دولت آمریكا ایستگاه فضایی بین المللی را به بخش خصوصی واگذار می كند بنابراین بودجه ای ۱۵۰ میلیون دلاری برای تقویت نهادهای تجاری جایگزین آن در نظر گرفته است.به گزارش مداربسته به نقل از انگجت، دولت آمریكا تصمیم دارد تا ۲۰۲۴ میلادی پشتیبانی مالی از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) را متوقف و آن را به بخش خصوصی واگذار كند.
در همین راستا روزنامه واشنگتن پست به سندی از سازمان ناسا دست یافته كه نشان داده است برنامه خصوصی سازی ایستگاه بین المللی فضایی بخشی از برنامه بودجه دولت ترامپ است.
طبق این برنامه بودجه ای ۱۵۰ میلیون دلاری در سال مالی ۲۰۱۹ برای تقویت «نهادهای تجاری و قابلیت های» كه می تواند نقش ISS را پر كند؛ درنظر گرفته شده است. احیانا چنین طرحی عناصر یا قابلیت هایی از ایستگاه فضایی بین المللی را هم شامل شود.
هنوز مشخص نمی باشد فرایند خصوصی سازی چگونه پیش می رود اما آمریكا عجله ای برای رها كردن آن ندارد. بلكه دولت این كشور تصمیم دارد فرایند را به آرامی انجام دهد. البته این استراتژی احیانا با مخالفت های زیادی روبرو شود. ا
یستگاه فضایی بین المللی با همكاری چند دولت همچون دولت آمریكا ساخته شد، ازاین رو خصوصی سازی سهم آمریكا از این ایستگاه كار چندان ساده ای نیست.

1396/11/23
14:27:04
5.0 / 5
5077
تگهای خبر: فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته