یك مقام مسئول در معاونت علمی:

شرط معدل جهت استفاده فعالین دانش بنیان از تسهیلات سربازی حذف شد

شرط معدل جهت استفاده فعالین دانش بنیان از تسهیلات سربازی حذف شد مداربسته: رئیس مركز شركت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: شرط معدل جهت استفاده فعالین دانش بنیان از تسهیلات سربازی حذف شد.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و بنیاد ملّی نخبگان به منظور پشتیبانی از فعالیت ­های تخصصی دانش آموختگان برتر دانشگاهی كه به فعالیت ­های فناورانه اشتغال دارند، تسهیلات نظام ­وظیفه تخصصی را برای افراد فعال در شركت های دانش بنیان، مستقر در مراكز رشد و پارك های علم و فناوری در نظر گرفته است.
در راستای افزایش اثر بخشی خدمت سربازی و هم پشتیبانی از نهادهای فناورانه شیوه ­نامه ای در چارچوب قوانین و مقررات كشور، برای بهره مندی از تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی نگاشته شد.
در این شیوه نامه آمده است؛ زمان دوره خدمت نظام وظیفه تخصصی حداقل برابر با نیمی از دوره رسمی نظام وظیفه سایر مشمولان هم تراز بعد از كسر خدمت های قانونی دیگر است كه برپایه مدت زمان اجرای طرح تعیین می گردد.
مشمولان این شیوه نامه مجازند پیش از دریافت كارت آخر خدمت و بعد از طی دوره آموزش نظامی، در دستگاه های غیر نظامی به استخدام درآیند.
پرداخت حقوق دوره نظام وظیفه تخصصی، حداقل مطابق مقررات ستادكلّ نیروهای مسلح صورت می پذیرد.
سید محمد صاحبكار در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه طرح نظم وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شركت های دانش بنیان، شركت های مستقر در مراكز رشد و پارك های علم وفناوری و شركت های فناور از بهمن ماه ۹۵ شروع شده است، تصریح كرد: بدین واسطه افرادی كه در شركت های دانش بنیان هستند و زمان سربازی آنهاست می توانند از این تسهیلات بهره ببرند.
وی اضافه كرد: دانش آموختگان دوره های «دكتری حرفه ای» و هم دوره های «تخصص بالینی، تخصص پزشكی و فوق تخصص» موردتأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی؛ به ترتیب معادل با دانش آموختگان دورة «كارشناسی ارشد» و دوره «دكتری تخصصی» محسوب می شوند و می توانند از تسهیلات سربازی تخصصی استفاده كنند.
به گفته دبیر كارگروه ارزیابی شركت های دانش بنیان، تا كنون در این بازه كمتر از دو سال، هزار نفر از این خدمات بهره برده اند.
بهره مندی كاركنان برتر شركتهای دانش بنیان از تسهیلات سربازی
وی ادامه داد: با عنایت به اهمیت این موضوع، با همكاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد ملی نخبگان و ستاد كل نیروهای مسلح، از بهمن ماه سال قبل تغییراتی در شیوه نامه بهره مندی دانش آموختگان فناور از تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی اعمال شد كه بر اساس آن، شركت های مستقر در مراكز رشد و پارك های علم و فناوری، شركت های خلاق و شركت های معرفی شده از جانب نهادهای توسعه فناوری و نوآوری، می توانند كاركنان برتر خویش را جهت استفاده از این تسهیلات معرفی كنند.
عضو هیات علمی پژوهشكده مطالعات فناوری اضافه كرد: با عنایت به جلسات برگزارشده با نهادهای توسعه فناوری ازجمله شتاب دهنده های كسب وكار و صندوق های سرمایه گذاری جسورانه و همینطور بازخوردهای دریافت شده از استارتاپهای فعال معرفی شده از جانب این نهادها، كوشیده ایم تا شرایط استفاده افراد كلیدی فعال در استارتاپها را از این شیوه نامه تسهیل نماییم.
وی با اشاره به اینكه شرط معدل دانشگاهی برای افراد متقاضی استفاده از این تسهیلات در نظر گرفته نمی گردد، تصریح كرد: در این شرط حداقل معدل در دوره كارشناسی و كارشناسی ارشد حذف گردیده است.
وی با اشاره به اینكه یكی از شرایط دریافت این تسهیلات، دارا بودن میزان فروش شركت بوده است، عنوان كرد: اما اكنون این شرط برای دریافت تسهیلات نظام وظیفه تخصصی حذف گردیده است.
صاحبكار در مورد مهلت استفاده برای شركت های خارج شده از فهرست شركت های بنیان اظهار داشت: شركتهای دانش بنیانی كه از تاریخی معین معیارهای مربوط به آیین نامه ارزیابی شركت ها و مؤسسات دانش بنیان را احراز نمی كنند به مدت شش ماه فرصت بهره مندی از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی نخبگان فناور را خواهند داشت.

1397/02/28
15:13:58
5.0 / 5
5119
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته