تفاهم نامه معاونت علمی و شهرداری؛

اولویت دهی به استارت آپ های فعال در حوزه مدیریت شهری

اولویت دهی به استارت آپ های فعال در حوزه مدیریت شهری مداربسته: تفاهم نامه همكاری مشترك معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران بامداد امروز در محل معاونت علمی با حضور دكتر سورنا ستاری و محمدعلی افشانی منعقد شد.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، این تفاهم نامه برای تسهیل استقرار استارت آپ ها، شتاب دهنده و تولید مراكز فناوری و كارخانه های نوآوری در بافت های فرسوده، ناكارآمد و پهنه های صنعتی متروكه شهر تهران و استفاده از ظرفیت های بالقوه در حوزه فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان منعقد شده است.
استفاده از ظرفیت های موجود شهر تهران در شناسایی و واگذاری ساختمان ها و پهنه های صنعتی متروكه با فضاهای قابل استفاده در بافت فرسوده و ناكارآمد شهری برای میزبانی استارت آپ ها و شتاب دهنده ها با هدف بهره برداری اثرات توسعه ای و ارزش افزوده حاصل از استقرار آنها در جهت بازآفرینی شهری از اهداف این تفاهم نامه به حساب می آید.
همچنین توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری به منظور توسعه اقتصاد دانش بنیان و استفاده از قابلیت های كلان شهر با تاكید بر توانمندسازی ساكنان بافت فرسوده و ناكارآمد شهر تهران از دیگر اهداف این تفاهم نامه به حساب می آید.
ترویج و فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان بعنوان یكی از مولفه های مهم اقتصاد مقاومتی، جریان سازی و بهره برداری از اثرات توسعه ای و ارزش افزوده (اقتصادی-اجتماعی و اشتغال آفرینی) استقرار استارت آپ ها و كسب و كارهای دانش بنیان در جهت بازآفرینی فضاهای متروكه شهری-صنعتی از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.
معاونت علمی در جهت انعقاد این تفاهم نامه متعهد به «شناسایی شركت های دارای صلاحیت و معرفی آنها به شهرداری»، «اولویت دهی به استارت آپ های فعال در حوزه مدیریت شهری و حوزه های مرتبط برای استقرار»، «ارزیابی عملكرد شركت های استقرار یافته در بازه زمانی شش ماهه» و «همكاری و مساعدت در بازسازی و بازآفرینی پهنه های صنعتی متروكه جهت استفاده استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان» است.
تمامی هزینه های تسهیل گری در حوزه ارزیابی و انتخاب استارت آپ ها و نظارت بر فعالیت و ارزیابی عملكرد آنها به عهده معاونت علمی است و كمیته راهبری بر مبنای برنامه های موجود یا پیشنهادهای جدید عرضه شده چگونگی و میزان اعتبارات مورد نیاز موضوعات تفاهم نامه را با مجوز از مراجع ذیصلاح و ذیربط تعیین و تامین می كند.
زمان شروع همكاری مشترك در قالب این تفاهم نامه از تاریخ امضا به مدت ۴ سال است.

1397/07/17
15:01:15
5.0 / 5
4903
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته