یك مقام مسئول خبر داد؛

پنبه تراریخته موافقت سازمان محیط زیست را برای كشت دریافت كرد

پنبه تراریخته موافقت سازمان محیط زیست را برای كشت دریافت كرد مداربسته: رئیس كارگروه تخصصی ایمنی زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از موافقت این كارگروه با كشت انبوه پنبه تراریخته در كشور اطلاع داد.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، محمود تولایی در نشست خبری شورای ملی ایمنی زیستی كه امروز چهارشنبه در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، از موافقت این سازمان با كشت پنبه تراریخته اطلاع داد.
وی اظهار داشت: بعد از بررسی های به عمل آمده و حل موضوعات مربوط به دغدغه های زیست محیطی، سازمان حفاظت محیط زیست با كشت پنبه موافقت نمود.
وی اظهار داشت: این محصول برای رهاسازی، مراحل مختلف بررسی را در ۳ دستگاه سازمان محیط زیست، وزارت كشاورزی و وزارت بهداشت پشت سر گذاشته و بر اساس اطلاعات علمی و آزمایشگاهی كه در اختیار وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست قرار گرفته این مستندات ارزیابی شده و در نهایت با كشت آن موافقت شده است.
رئیس كارگروه تخصصی ایمنی زیستی سازمان حفاظت محیط زیست توضیح داد: این مجوز باید موافقت وزارت جهاد كشاورزی را هم بگیرد تا در نهایت كشت پنبه تراریخته در كشور رهاسازی شود.
تولایی اظهار داشت: ما بر اساس استاندارد اروپا و كشورهای آسیایی و آمریكا مستندات مربوط به كشت پنبه تراریخته را ارزیابی كردیم و در نامه ای سوالات خویش را به كمیته صدور تراریخته در وزارت جهادكشاورزی ارسال و پاسخهای علمی مرتبط را دریافت كردیم.
وی با اشاره به اینكه كشت گیاه پنبه را با عنایت به موضوعاتی همچون احتمال انتقال، خواب بذر و ماندگاری در خاك مورد بررسی قرار داده و با كشت آن موافقت كرده ایم، اظهار داشت: این نظر مثبت كارگروه ایمنی زیستی سازمان محیط زیست است اما مجوز رهاسازی پنبه هنوز توسط وزارت جهادكشاورزی صادر نشده است.
رئیس كارگروه تخصصی ایمنی زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهارداشت: به جز پنبه، تابحال درخواست صدور مجوز برای محصول دیگری به كارگروه ایمنی زیستی محیط زیست نرسیده است.
ادامه دارد...

1397/09/14
15:27:50
5.0 / 5
4940
تگهای خبر: دستگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته