رویكرد مثبت خریداران به محصولات نانویی ایرانی

رویكرد مثبت خریداران به محصولات نانویی ایرانی مداربسته: یك شركت دانش بنیان تولید كننده محصولات آزمایشگاهی اعتقاد دارد كه با وجود شرایط سخت، متقاضیان خرید عكس العمل خوبی داشته اند.به گزارش مداربسته به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، با وجود شرایط اقتصادی كنونی در كشور انتظار می رود كه استفاده از محصولات ساخت داخل نسبت به محصولات خارجی همچنان تداوم داشته باشد. این در شرایطی است كه دستاوردهای شركت های دانش بنیان فعال در زمینه فناوری نانو به علت برابری با نمونه های خارجی از اقبال بالایی نسبت به گذشته برخوردار بودند.
بر این اساس پیش بینی می گردد كه بازار محصولات نانویی بیشتر رونق گرفته و رویكرد مثبت خریداران رشد داشته باشد.
یكی از شركت های نانویی انتظار دارد كه ۳۰درصد از تقاضاهای نمایشگاهی منجر به قرارداد قطعی و فروش محصول شود. رضا صابر- مدیرعامل این شركت در مورد بازار محصولات دانش بنیان در داخل اظهار داشت: با وجود اینكه قیمت تجهیزات آزمایشگاهی متأثر از قیمت دلار افزایش داشته، اما در این دوره از نمایشگاه شاهد متقاضیانی بودیم كه خریداران قطعی بودند.
وی اضافه كرد: میانگین فروش سالانه شركت تابحال پنج دستگاه در آزمایشگاه ها سراسر كشور بوده است و نمایشگاه در فروش محصولات تأثیر بسزایی دارد. از طرفی شركت نانو سیستم بیشترین توان خویش را صرف تجهیز آزمایشگاه های دانشگاهی و مراكز تحقیقاتی داخلی كرده است و این شركت با دریافت استانداردهای بین المللی امیدوار است تا در آینده با صادرات محصولاتش حجم فروش سالانه شركت را افزایش دهد.
صابر در مورد محصولات شركت اظهار داشت: محصولات این شركت شامل ابزارهایی برای تصویربرداری در دنیای نانومتری است. شش محصول دارای گواهی نانو مقیاس شامل هایپرترمیا، میكروسكوپ پروبی روبشی آموزشی (SPM-EDU)، میكروسكوپ تونلی روبشی آموزشی (STM-EDU)، میكروسكوپ پروبی روبشی (SPM)، میكروسكوپ نیروی اتمی (AFM) و میكروسكوپ تونلی روبشی (STM) است.
وی افزود: این میكروسكوپ ها، ابزارهایی كوچك و قابل استفاده در هر آزمایشگاهی هستند، به گونه ای كه تابحال ۱۹ دستگاه از این میكروسكوپ ها در آزمایشگاه های دانش آموزی توانا نصب شده و در حال استفاده توسط دانش آموزان است.
این شركت علاوه بر ۶ گواهی نانو مقیاس از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، مجوز فروش در اروپا یا CE را دریافت كرده است.

1397/10/19
14:49:54
5.0 / 5
5399
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته