دبیر ستاد فضایی:

وارد فاز عملیاتی ساخت ماهواره شدیم، همكاری با بیمه درحوزه ناوبری

وارد فاز عملیاتی ساخت ماهواره شدیم، همكاری با بیمه درحوزه ناوبری مداربسته: دبیر ستاد فناوری فضایی معاونت علمی فناوری اظهار داشت: در حوزه ناوبری فضایی با بیمه ها در حال همكاری هستیم تا بتوانیم سنجش از طریق دور و رصد خودروها را بوسیله ناوبری فضایی ممكن نماییم.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، منوچهر منطقی در یك برنامه تلویزیونی با اشاره به كاربردی شدن فناوری های فضایی در كشاورزی و محیط زیست، اظهار داشت: در ستاد فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته تحقیقات و ساخت ماهواره ها از فاز تحقیقاتی خارج و وارد فاز عملیاتی شده ایم.
وی با اشاره به اینكه در دهه ای كه گذشت در حوزه فناوری فضایی دو رخداد مهم اتفاق افتاد، بیان كرد: نخست اینكه ایران به سمت نمایش فناوری فضایی رفته و به صورتی فناوری فضایی وارد بخش اقتصادی و زندگی مردم شده است. همین طور ماهواره هایی مانند پیام و ماهواره برهایی مانند سیمرغ ساخته شد و ماهواره های جدید در حال ساخت هستند.
منطقی درباره اقتصاد فضا عنوان كرد: اقتصاد فناوری فضایی در بخش كشاورزی عملیاتی شده و در بخش مدیریت بحران باز در حال كارهای مقدماتی هستیم.
وی با اشاره به كاربردهای فناوری فضایی در حوزه ناوبری باز اضافه كرد: در حوزه ناوبری فضایی با بیمه ها در حال همكاری هستیم تا بتوانیم سنجش از طریق دور و رصد خودروها را بوسیله ناوبری فضایی ممكن نماییم.
دبیر ستاد فناوری فضایی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری افزود: در آینده ای نزدیك، بیشتر پهپادها به بخش تجاری می آیند و امروزه از این پهپادها در سلامت و پزشكی باز استفاده می شود.
وی اظهار داشت: سازمان ملل متحد مجموعه ای بعنوان كوپوس دارد كه تمام كشورها با دریافت مجوز از این مجموعه، می توانند برای مدت معین ۳سال، ماهواره های خودرا در مكان هایی معین شده قرار دهند. این مجموعه از برنامه ریزی برای مستقر شدن چند هزار ماهواره در مدارهای مشخص زمین آگاهی داده است.

1397/11/16
15:48:00
5.0 / 5
5109
تگهای خبر: پهپاد , علم , فضا , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته