بستر فعالیت بلاك چین فراهم می شود

بستر فعالیت بلاك چین فراهم می شود به گزارش مداربسته معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی اظهار داشت: در صدد هستیم كه فناوری بلاك چین برای آحاد جامعه قابل فهم باشد كه در این راه بنا داریم بستر فعالیت بلاك چین را فراهم نماییم.به گزارش مداربسته به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علیرضا دلیری در جلسه تفاهم نامه این معاونت با یك شتاب دهنده در جهت راه اندازی مركز شتاب دهی و نوآوری بازار پول و سرمایه مبتنی بر فناوری دفتر كل توزیع شده اظهار داشت: فناوری بازار پول و سرمایه مبتنی بر فناوری دفتر كل توزیع شده با سرعت در تمامی بخش های خدمات فعالیتی دنیا رخنه می كند. سرعت این فناوری از سرعت رشد فناوری عادی بالاتر است، چراكه مشكلاتی از جامعه را حل می كند.
وی با اشاره به این كه پیش ازاین چاره مسائل مختلف جداگانه دنبال می شد و امروز فناوری بلاك چین یك چاره متمركز برای همه آنها دارد، بیان كرد: مهم ترین دغدغه در همه زمینه ها امنیت، شفافیت و داشتن اطلاعاتی متمركز است. خیلی از هزینه های نهادها به دلیل نبود اطلاعات و همینطور تخلفات ناشی از شفافیت تولید می شود. مشكلی كه بازار پول و سرمایه مبتنی بر فناوری دفتر كل توزیع شده چاره آن خواهد بود.
دلیری با تاكید برای تلاش بر تولید فهم عمومی در این زمینه برای تمامی آحاد جامعه، اضافه كرد: چند مسیر در این راه پیش روی ماست، نخست این كه بستر فعالیت بلاك چین را فراهم نماییم. این مهم با تلاش نهادهای دولتی رخ می دهد كه برای آن نگرانی نداریم. چراكه همواره در تصمیم گیری های دولتی به این مورد توجه می شود. به صورتی كه حتی به صورت هفتگی مبحث دستور كار در بخش های تصمیم گیرنده دولت می باشد.
وی افزود: افرادی كه در این حوزه باید به فهم اهمیت بازار پول و سرمایه مبتنی بر فناوری دفتر كل توزیع شده می رسیدند هم اهمیت آنرا دریافته اند.
شتابدهی بازار پول و سرمایه مبتنی بر فناوری دفتر كل توزیع شده در كشور
وی تفاهم نامه میان حوزه توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و یك شتاب دهنده را قدمی در راه شتابدهی دانست و اظهار داشت: در نظر داریم اتاق فكری شویم تا زیرساخت بستر بلاك چین فراهم شده و نمونه اولیه آنرا اجرایی نماییم. ظرفیت های این حوزه در كشور قابل توجه است. پس این شتاب دهنده را در راه مشخصی قرار می دهیم تا در اولین فرصت یك نمونه در حوزه بلاك چین راه اندازی نماییم.
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی اهمیت راه اندازی یك نمونه اولیه را برای آشنایی با مشكلات این عرصه و هم آشنایی دست اندركاران با بازار پول و سرمایه مبتنی بر فناوری دفتر كل توزیع شده دانست و اضافه كرد: نیاز نیست حتماً نمونه اولیه نسخه كاملی باشد. می توان نمونه اولیه را راه اندازی نمود و به مرور با آگاهی های تازه ای كه به دست می آوریم آنرا توسعه دهیم.
وی زمینه های همكاری معاونت در این تفاهم نامه را تولید ساختار و همراهی دولتی و همینطور هماهنگی با سایر مجموعه ها و سازمان ها عنوان نمود و اظهار داشت: امكان دارد برخی نهادها مانند نهادهای پولی و مالی كشور از ورود به عرصه بازار پول و سرمایه مبتنی بر فناوری دفتر كل توزیع شده واهمه داشته باشند.

1397/11/19
14:42:17
5.0 / 5
4955
تگهای خبر: امنیت , تولید , خدمات , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته