توسط یك شركت دانش بنیان؛

نانو افزودنی ضدخش داشبورد تولید شد، بهبود ضربه پذیری لوله ها

نانو افزودنی ضدخش داشبورد تولید شد، بهبود ضربه پذیری لوله ها مداربسته: محققان در یك شركت دانش بنیان موفق به تولید نانو افزودنی هایی برای افزایش خاصیت ضربه پذیری لوله های پی وی سی و ضد خش شدن داشبورد خودروها شدند.به گزارش مداربسته به نقل از مهر، جواد مفتخریان، مدیر تحقیقات و توسعه یك شركت دانش بنیان مستقر در شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما موفق به تولید نانو افزودنی های كاربردی در لوله های پی وی سی و داشبورد خودرو شدیم.
وی اظهار نمود: استفاده از نانو افزودنی ها یكی از موثرترین روش ها جهت بهبود خواص نهایی پلاستیك هاست؛ نانو افزودنی این شركت به شكل پودری در بهبود مقاومت ضربه لوله ها، اتصالات و پروفیل های درب و پنجره ای یو پی وی سی استفاده می شود.
به گفته مفتخریان، نانو افزودنی ها در چارچوب مستربچ در بهبود مقاومت ضربه پلی اتیلن و پروپیلن به كار می روند.
وی با اشاره به خاصیت نانو افزودنی ها در چارچوب مستربچ اشاره كرد: افزایش مقاومت در مقابل خراش پذیری سطح، بهبود خواص ضربه همزمان با حفظ شفافیت، بهبود خواص فیزیكی و مكانیكی و پایداری از خاصیت های مستربچ ها محسوب می شود.
مفتخریان با اشاره به اینكه از این نانو افزودنی ها در لوله های پی وی سی استفاده می نماییم، اشاره كرد: PVC پلیمری شكننده است و از آن بعنوان لوله های فاضلاب استفاده می شود.
وی با تاكید بر اهمیت ارتقای خواص این محصول بیان كرد: برای بهبود خواص لوله های PVC نیاز به افزودنی هایی است كه این مواد از خارج وارد می شد بنا بر این در صدد برآمدیم تا این مواد را تولید نماییم.
مفتخریان اشاره كرد: این نانو افزودنی سبب افزایش ۴ برابری استاندارد ضربه پذیری در لوله های PVC، افزایش ۲.۵ برابری در پروفیل درب و پنجره ها و بیشتر از ۷ برابر در اتصالات UPVC می شود.
مدیر تحقیق و توسعه این شركت، ارتقای كیفیت محصولات را به سبب استفاده از نانو فناوری در این افزودنی ها نام برد و افزود: با امضای قرارداد چهار جانبه بین شركت دانش بنیان ما و وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد نانو و شركت خورویی مبادرت به تولید افزودنی های ضد خش داشبورد كردیم.
وی دلیل تولید این نانو افزودنی را ارتقای استاندارد مواد ضد خش داشبورد در كشور دانست و تصریح كرد: ما در این پروژه توانستیم استاندارد فاكتور ضد خش را نزدیك به صفر نماییم.
این محقق اشاره كرد: استاندارد این محصول از ۴ به نیم درصد كاهش یافته است.
مفتخریان با اشاره به استفاده از نانو ذرات در این محصولات تصریح كرد: بهبود خواص سطوح زمانی رخ می دهد كه نانو ذرات در سطح پلیمر به صورت یكنواخت پراكنده شود كه این امر نیاز به دانش فنی دارد.
وی با اشاره به اینكه مذاكرات اولیه برای صادرات پوشش های ضد خش به چین انجام و تاییدیه نمونه های اولیه صادر گردیده است اظهار داشت: ولی به فروش رسمی این نانو افزودنی ها نرسیده ایم.

1397/12/02
19:34:59
5.0 / 5
5566
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته