تلسكوپ جدید فعالیت كپلر را ادامه می دهد

تلسكوپ جدید فعالیت كپلر را ادامه می دهد مداربسته: ناسا می خواهد تلسكوپی بسازد كه فعالیت كپلر را ادامه می دهد. تخمین زده می شود تلسكوپ جدید بتواند ۱۴۰۰ سیاره جدید را كشف كند.به گقته خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، یكی از ماموریت های آتی ناسا مربوط به ساخت تلسكوپی جدید است كه ۱۰۰ بار قدرتمندتر از هابل است و می تواند ۱۴۰۰ سیاره را كشف كند.
تلسكوپ مذكور كه WFIRST نام گرفته می تواند تصویری واضح تر از جهان را نشان داده است. ماموریت مذكور با هزینه ای معادل ۳.۲۵ میلیارد دلار انجام می شود.
بهرحال WFIRST فعالیت های كپلر را ادامه می دهد. تلسكوپ كپلر بیشتر از ۲۶۰۰ سیاره خارج از منظومه شمسی را كشف كرد.
این ماموریت هم اكنون در مرحله طراحی است اما به قول ناسا در اواسط ۲۰۲۰ آغاز می شود.هدف اصلی آن هم مطالعه انرژی تاریك و مطالعه سیاره های خارج از منظومه شمسی است.
WFIRST با روش میكرولنزینگ گرانشی می تواند حدود ۱۴۰۰ سیاره جدید خارج از منظومه شمسی را رصد كند.
میكرولنز گرانشی یك پدیده نجومی است كه به علت اثر لنز گرانشی به وجود می آید. با كمك این روش می توان اشیای آسمانی همچون سیاره و ستاره را بدون توجه به نور انتشار یافته، رصد كرد.
«متیو پنی» محقق ارشد این پژوهش و محقق مقطع پست دكترا در دانشگاه ایالتی اوهایو می گوید: ما می خواهیم نوع منظومه های این سیارات را شناسایی نماییم. برای این منظور باید همه چیز را رصد كرد و تلسكوپ WFIRST سیاره هایی با مدارهای بزرگتر را شناسایی می كند.

1397/12/08
16:23:21
5.0 / 5
5356
تگهای خبر: دانشگاه , لنز , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته