رئیس صندوق نوآوری خبر داد:

نمایش خدمات متنوع به شركتهای دانش بنیان با همكاری بانكها

نمایش خدمات متنوع به شركتهای دانش بنیان با همكاری بانكها مداربسته: رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: آماده ایم با همكاری شبكه بانكی كشور به شركت های دانش بنیان خدمات متنوعی نمایش دهیم.به گزارش مداربسته به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی، دكتر علی وحدت در نشست با شركت های دانش بنیان حوزه اقتصاد دیجیتال با تاكید بر بررسی و رفع مشكلات شركت های بزرگ دانش بنیان، اظهار داشت: در چند ماه گذشته تحریم فرصتی را فراهم نموده تا صنایع فعال در زمینه فولاد، خودرو و نفت برای همكاری با شركت های دانش بنیان داخلی به صندوق بازگشت كنند كه این اتفاق می تواند در رشد و توسعه فعالیت های این شركت ها بسیار مؤثر باشد.
وی با اشاره به فعالیت این صندوق در پشتیبانی از شركت های دانش بنیان، اظهار نمود: صندوق نوآوری شكوفایی یك نهاد مالی است و فلسفه وجودی اش كمك به رشد ساختار اقتصاد دانش بنیان و حفاظت از این حوزه است.
وی اشاره كرد: تمام تلاش ما این است كه شركت های دانش بنیان كوچك و بزرگ مشكل مالی روزمره نداشته باشند و تمام دغدغه‎شان تولید محصول و توسعه فعالیت باشد.
وحدت با اشاره به نمایش خدمات مختلف از طرف صندوق نوآوری و شكوفایی به شركت های دانش بنیان، اشاره كرد: برخی از این خدمات هم اكنون لازم است و بعضی دیگر ضروری نیست. بطور مثال در بحث نمایش دفاتر كاری به شركت های دانش بنیان بعنوان یك خدمت لازم باید بگویم مدلی كه هم اكنون در این حوزه وجود داشت مطلوب نمی باشد و كاملاً مشهود بود كه شركت ها هم از این مدل رضایت نداشتند.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی افزود: در مدل گذشته شركت ها نمی توانستند از ملك داری منتفع شوند و مشكلات حاشیه ای دیگری هم داشت كه كوشیدیم برخی از فرآیندها را حذف و روال را تسهیل نماییم.
وی با اشاره به همكاری با نهادهای واسطه ای مالی مانند صندوق های پژوهش و فناوری در اعطای تسهیلات به شركت های دانش بنیان اظهار داشت: زیرساخت های قانونی و ابزارهای صندوق نوآوری و شكوفایی در حوزه تسهیلات كامل است؛ هم اكنون با تأمین مالی صندوق های پژوهش و فناوری از طرف صندوق نوآوری و شكوفایی نیاز تسهیلات شركت دانش بنیان كوچك رفع می شود و هدف صندوق كاهش تصدی گری در این بخش است.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی در ادامه به خدمات جدیدی كه این صندوق در دست اقدام دارد، اشاره نمود و اظهار داشت: درصدد هستیم یك ابزار بیمه ای با هدف ۵۰ تا ۱۵۰ درصد مشاركت افراد در حوزه سرمایه گذاری ایجاد نماییم كه مطمئن هستیم ضرر این كار برای صندوق از وام دادن ۱۱ درصدی كمتر است. در این زمینه یا خود صندوق نوآوری و شكوفایی وارد می شود و این خدمت را نمایش می دهد و یا با یك شركت بیمه بعنوان مجری، قرارداد بسته می شود.
وی با اشاره به اینكه صندوق نوآوری و شكوفایی در ارتباط با همكاری با بانك ها بسیار جدی است، اظهار داشت: بیشتر مدیران عامل بانك ها ظرف ۱۰ روز گذشته به صندوق آمدند و به آنها اعلام كردیم كه آماده ایم با همكاری شبكه بانكی كشور به شركت های دانش بنیان خدمات متنوعی نمایش دهیم.
وحدت با تاكید بر اینكه اولویت نمایش خدمات صندوق در حوزه سرمایه گذاری، تسهیلات و توانمندسازی، نگاه به آینده و موضوعات پیش رو است، اشاره كرد: شركت هایی كه در حوزه نیازهای آینده كشور فعالیت كنند و اعلام آمادگی كنند، مورد حمایت ویژه صندوق نوآوری و شكوفایی قرار می گیرند.

1397/12/24
00:50:16
5.0 / 5
5428
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته