با امكان تزریق به بدن؛

ریزرباتی كه با تابش نور لیزر حركت می كند

ریزرباتی كه با تابش نور لیزر حركت می كند مداربسته: پژوهشگران ریز رباتی ابداع نموده اند كه می توان آنرا به بدن تزریق كرد. این ربات با تابش نور لیزر حركت می كند.


به گزارش مداربسته به نقل از دیلی میل، پژوهشگران لشکری از ربات های میکروسکوپی ساخته اند که از موی انسان باریکتر هستند و می توان آنها را به بدن انسان تزریق کرد. پژوهشگران دانشگاه کرنل این ربات خارق العاده را ابداع نموده اند. ربات مذکور دارای ۴ پا است و به وسیله تزریق زیر جلدی به بدن منتقل می شود. سپس ریز ربات مذکور می تواند در بافت بدن انسان و جریان خون حرکت نماید. سازندگان این ربات ادعا می کنند چنین دستاوری امکان انتقال مستقیم دارو به یک عضو بدن را فراهم می آورد و بدین سان عوارض انتقال دارو به بدن به اشکال دیگر نیز برطرف می شوند.
مارک میسکین محقق ارشد این پژوهش می گوید: چنین ربات هایی به انسان اجازه می دهد به دنیاهای ناشناخته و بسیار کوچک سفر کند و علم پزشکی را دگرگون می کند. ماشین های مذکور اولین ربات های توسعه یافته کوچکتر از ۰.۰۰۴ اینچ هستند که دستگاه های الکترونیک آنها را هدایت می کنند. پاهای ربات یا «محرک ها» در مجاورت نور لیزر خم می شوند و در نتیجه حرکتی مشابه راه رفتن ایجاد می شود. پژوهشگران در آزمایش ها بیش از یک میلیون ریز ربات در یک ویفر سیلیکونی ۴ اینچی تولید کردند. میکروربات های مذکور با بهره گیری از فناوری فتوولتائیک ساخته شده اند و انرژی آنها به وسیله سلول های خورشیدی تامین می شود. فناوری فتوولتائیک در مقایس بزرگتر در پنل های جمع آوری انرژی خورشیدی به کار می رود. پاهای ربات به چند وصله فتوولتائیک روی شاسی مرکزی ربات متصل هستند. هنگامیکه اپراتور نور لیزر را به ربات بتاباند، پاهای آن خم و صاف می شوند. تناوب میان خم شدن پاهای جلو عقب ربات در مقابل نور، آنرا به جلو می راند. بگفته میسکین این ربات ها بسیار قدرتمند هستند و می توانند در محیط های به شدت اسیدی و همین طور در دمای بیشتر از ۲۰۰ درجه سانتیگراد به فعالیت ادامه دهند. او در این زمینه می افزاید: می توان با روش تزریق زیر جلدی ربات را به بدن انسان منتقل کرد.


منبع:

1399/06/08
22:00:32
5.0 / 5
2062
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دوربین مداربسته

newcctv.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مداربسته محفوظ است

دوربین مداربسته مداربسته

انواع دوربین مداربسته